O lázeňství, hotelnictví a turismu budou jednat odborníci mezinárodně

pátek 5. dubna 2013 14:13 Autor: Martin Kůs

2013 04 lazne velkeOPAVA – Slezská univerzita v Opavě, konkrétně Ústav lázeňství, gastronomie a turismu její Filozoficko-přírodovědecké fakulty, pořádá 11. dubna po roce druhou mezinárodní vědeckou konferenci pod názvem Aktuální trendy lázeňství, hotelnictví a turismu. Konference se uskuteční v aule budovy rektorátu a Matematického ústavu (Na Rybníčku 1). Jejím spolupořadatelem je Obchodně-podnikatelská fakulta v Karviné.

„V zásadě se rozprava konference bude ubírat pěti směry: perspektivy rozvoje podnikání v lázeňství, gastronomii a turismu, význam wellness pro provoz lázní/hotelů, kulinářský cestovní ruch, kvalita služeb v oblasti cestovního ruchu a odborné vzdělávání v oboru,“ přibližuje rozsah příspěvků a diskuse vedoucí ÚLGT Ing. Eva Vavrečková, Ph.D. Konference si dává hned několik cílů, které přímo souvisejí s aktuálním stavem a předpokládaným vývojem lázeňství, gastronomie a turismu v dalším období. Účastníci tak dostanou prostor k tomu, aby informovali ostatní kolegy o své aktuální vědecko-výzkumné činnosti či zkušenostech. Za nedílnou a velmi důležitou součást lze považovat navázání nových osobních kontaktů pro další spolupráci mezi vzdělávací a odborně-profesní sférou.

„Účast přislíbila řada tuzemských a zahraničních odborníků, kteří budou mít buď samostatný vstup v rámci přednáškového cyklu, nebo mají stěžejní téma pro jednání v odborných sekcích. Do Opavy by měly přijet tři desítky účastníků,“ potvrdila E. Vavrečková vysokou odbornou úroveň konference. Diskusi na otevřeném fóru zahájí MUDr. Eduard Bláha, prezident Svazu léčebných lázní ČR a generální ředitel Lázní Luhačovice, a.s., svá vystoupení mají připravena i další účastníci, například prof. Ing. Marian Gúčik, PhD., z Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. „Bohužel z důvodu nečekané pracovní zaneprázdněnosti už víme, že nedorazí místopředseda Asociace CK ČR Petr Krč. Pozvání ale naopak přijali Ing. Kamil Schaumann, který na konferenci otevře velmi aktuální téma hledání nových cest k zákazníkovi v souvislosti s finanční recesí dneška, a Ing. Kamila Krečmerová, ředitelka Moravskoslezského klastru cestovního ruchu,“ zdůraznila dále E. Vavrečková.
Chybět samozřejmě nebudou ani zástupci pořádající Slezské univerzity a Statutárního města Opava, které je spolupořadatelem akce.

Konference bude zahájena v 9 hodin a až do 11.30 hodin jsou na programu příspěvky jednotlivých řečníků. Po obědě v gastrocentru na Hradecké ul. přijdou na řadu jednání v odborných sekcích věnovaných cestovnímu ruchu a hotelnictví společně s lázeňstvím. Okolo 16. hodiny by měla být oficiální část jednání ukončena, hosty čeká pozvání do města Opavy a prohlídka jejího historického centra. Konference bude ukončena neformálním společenským večerem s jarním menu a víny.