Akademická poradna ohlašuje dvě diskuse: v Opavě o domácím násilí, v Karviné o efektivní komunikaci

středa 10. dubna 2013 8:17

Péči věnovanou potřebám studentů, ale i dalších členů akademické obce se Akademická poradna Slezské univerzity (SU) snaží poskytovat zájemcům o pořádané aktivity jak v Opavě, tak v Karviné. Symbolizuje to nadcházející termín 17. dubna - v průběhu tohoto dne se budou na obou místech konat prezentace, které chtějí všechny účastníky oslovit.

V budově opavské Fakulty veřejných politik na Bezručově nám. 14 zahájí v 9 hodin setkání se studenty vedoucí Intervenčního centra pro osoby ohrožené domácím násilím Bílého kruhu bezpečí v Ostravě Mgr. Lucie Paprsteinová (posluchárna C24). Obsah jejího výkladu a diskuse s posluchači je zřejmý, téma vysoce aktuální. Vždyť počet obětí domácího násilí si v roce 2007 vyžádal vznik intervenčních center, která dnes působí ve většině krajů České republiky. V Moravskoslezském kraji jsou dokonce dvě (vedle Ostravy i v Havířově). „Rádi bychom, aby tato aktivita upozornila na to, že většina obětí domácího násilí vyhledá pomoc teprve ve chvíli, kdy jde o jejich zdraví, ba dokonce život, a věříme, že se to přednášející jako vedoucí centra ve městě, jež je v mnoha směrech považováno za průkopníka práce s oběťmi domácího násilí, podaří,“ říká vedoucí Akademické poradny SU Mgr. Petr Rypl.

Na karvinské Obchodně podnikatelské fakultě vystoupí v 15.30 hodin (posluchárna A 217 hlavní budovy na Univerzitním náměstí) psycholožka a pracovnice Rodinné a manželské poradny v Opavě PhDr. Hana Kušnírová, aby posluchače zasvětila do základů problematiky efektivní komunikace. „O úspěšném uplatnění studentů a absolventů vysokých škol rozhoduje nejen úroveň jejich znalostí, vědomostí a zkušeností, ale také schopnost umět je prodat na trhu práce, konkrétně při pracovním pohovoru,“ přibližuje Mgr. P. Rypl program připraveného vystoupení. „Bude se postupně věnovat podílu jednotlivých složek tohoto procesu, jimiž jsou sebepojetí, vnímání, naslouchání, verbální a neverbální sdělení, při vystupování u výběrových řízení či pracovním pohovoru,“ specifikuje a dodává, že součástí setkání se stane i cvičení zaměřené na zažití vlastní zkušenosti se sebereflexí vlastního projevu.

V letním semestru probíhajícího akademického roku připravuje Akademická poradna SU na závěr dubna a počátek května ještě další tři aktivity, o nichž se na našem zpravodajském portálu určitě včas dozvíte.