Nad Benešovými dekrety se zamyslí prof. Jan Kuklík

pondělí 15. dubna 2013 8:18 Autor: Martin Kůs

úterý 16. dubna v 17.30 hodin, učebna H1, areál Hradecká ulice, Opava
Studentské politologické fórum zve zájemce o českou historii a politiku 20. století na přednášku a diskusi s prof. JUDr. Janem Kuklíkem, DrSc., věnovanou tématu Benešovy dekrety - stále přítomné stigma minulosti?

Pozvánka na akci

Prof. JUDr. Jan Kuklík, DrSc., (nar. 1. srpna 1967), je proděkanem pro koncepci a rozvoj fakulty Právnické fakulty UK a ředitelem Ústavu právních dějin Univerzity Karlovy v Praze. Ve své práci, která navazuje na dílo jeho otce Jana Kuklíka st., se zaměřuje jak na dějiny angloamerického práva, tak na právní dějiny Československé republiky, úzce pak na historii československého odboje za druhé světové války a dějiny komunistického Československa. Vede semináře z českých a československých právních dějin, přednáší dějiny práva a státu evropských zemí a USA a vyučuje další kurzy z oblasti právní historie.
V roce 1991 pobýval jako hostující postgraduální student na koleji St. Edmund Hall v Oxfordu a studoval v britských archivech.

Text životopisu přejat z: http://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Kuklík_(právník)