Básnické hlasy se tentokrát odehrají v netradičním termínu a navíc poprvé plně v ženské režii

čtvrtek 18. dubna 2013 16:02 Autor: Martin Kůs

pondělí 22. dubna 2013 v 19 hodin, Evžen Jazz Café Club, Beethovenova ul., Opava
Druhý večer 4. ročníku Básnických hlasů, tentokrát v netradičním pondělním termínu 22. dubna od 19 hodin, představí hned tři autorky. Hlavním hostem bude básnířka, prozaička, výtvarnice a překladatelka Lenka Daňhelová (*1973, Krnov). Mimo jiné pracovala jako redaktorka v tisku i rozhlase a také v neziskovém sektoru se zaměřením na ekologii. Kromě dvou publicistických knih Nové Heřminovy - Neu Ebersdorf a Jak žít s povodněmi vydala román Cizinci a básnické sbírky Neuvršćeno (Nezařazeno, Bělehrad 2009, překlad do srbštiny Biserka Rajčić), Pozdrav ze Sudet a Její bolest. Své básně a prózu zveřejňuje v českých i zahraničních časopisech. Překládá z polštiny, slovinštiny, italštiny a francouzštiny.
Společně s Lenkou Daňhelovou vystoupí i dvě mladé autorky, Ivana Kašpárková a Veronika Motúzová.
Večer, který se tradičně odehraje v Evžen Jazz Café Clubu v opavské Beethovenově ulici, finančně podpořilo Statutární město Opava a bude ho moderovat Jakub Chrobák z Ústavu bohemistiky a knihovnictví Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity.