Agilní opavská pobočka ProAlt zakončuje čtyřdílný semestrální cyklus přednáškou sociologa

pátek 19. dubna 2013 11:18

Poslední přednáškou z cyklu Kriticky myslící osobnosti organizovaného opavskou buňkou občanské iniciativy ProAlt na půdě Fakulty veřejných politik (FVP) Slezské univerzity (SU) v Opavě bude v tomto semestru vystoupení politického sociologa a publicisty PhDr. Ondřeje Lánského, Ph.D., na téma Vnitřní kolonizace: glokální perspektiva.

Přednáška se bude konat ve středu 24. dubna od 16 hodin v budově FVP na Bezručově náměstí 13 v posluchárně C10 (přízemí vpravo). Vstup na ni je tak jako na všechny další akce ProAlt volný.

„Ondřej Lánský se specializuje na problematiku spravedlnosti, legitimity a demokracie v národních, evropských a globálních souvislostech,“ představuje hosta organizátor celého přednáškového cyklu, student SU Jiří Karen a dále již cituje samotného přednášejícího. „Demokracie v současné České republice není demokracií, jakou chceme. Chceme demokracii, kde se názor lidí bere vážně; demokracii, kde budou lidé skutečně rozhodovat; demokracii, kde politická rozhodnutí budou sloužit společnosti a ne vybraným skupinám elit,“ pronesl mluvčí ProAlt O. Lánský ve svém projevu 21. dubna 2012 na stotisícové demonstraci na Václavském náměstí v Praze, kterou organizovala společná platforma odborů a občanských iniciativ.

„Chtěli bychom narušit zkostnatělá dogmata, která arogantně odsuzují jakékoliv snahy o podstatnější proměnu společnosti. Vláda nám tvrdí, že žijeme v nejlepším z možných světů a že jinak to prostě nejde. Nevěříme tomu,“ J. Karen z pozice opavské skupiny ProAlt, Iniciativy pro kritiku reforem a na podporu alternativ.