Univerzitní sportovní klub zve: pojďte si s námi zabruslit v rámci Porubajk marathonu

čtvrtek 25. dubna 2013 10:45 Autor: Martin Kůs

2013 04 vyjizdka ostrava velkyOSTRAVA, OPAVA  – Univerzitní sportovní klub (USK) Slezské univerzity se v sobotu 27. dubna stane spolupořadatelem inline vyjížďky letošního 6. ročníku závodu na horských kolech Porubajk marathon 2013. Závod připravuje Městský obvod Ostrava-Poruba a kromě USK se na jeho realizaci podílí také LifeInLine Team a Swanky Ostrava.

Inline vyjížďka se bude konat na Hlavní třídě v Porubě po odstartování závodu cyklistů. Od 11.30 až do 15 hodin bude prostor uzavřen pro veškerý provoz, a tak si mohou letos poprvé bruslaři bez rozdílu věku a pohlaví a výkonnosti užít volného bruslení.

Na místě budou k dispozici lektorky inline bruslení, u kterých si budou moci zájemci nechat poradit, jak na bruslení, nebo se přímo přihlásit do některého z kurzů letošní inline sezony. „Celou akcí bude provázet moderátor Jan Rušaj s jeho music car, připraven je doprovodný program jako např. slalom pro děti i dospělé, dětská elektrovozítka, trampolíny a stánky s občerstvením. Nejmenší účastníci akce dostanou drobné dárečky,“ zdůrazňuje za pořadatele Martin Plecitý z LifeInLine Teamu.

Po celou dobu inline vyjížďky se mohou zájemci také registrovat u hostesek do startovního systému seriálu závodů Inline pro život – LifeInLine Tour 2013, jehož jeden ze závodů se bude konat v sobotu 15. června právě v Ostravě-Porubě na Hlavní třídě. Tento závod je určen především hobby inline nadšencům, kteří si chtějí otestovat svou sportovní výkonnost. „V předvečer závodu bude probíhat Večerní Inline Party s doprovodným programem a připraveno bude hudební auto pod taktovkou hvězdného moderátora Pavla Cejnara z Evropy 2,“ připomíná Martin Plecitý a závěrem dodává: „V loňském roce se akce zúčastnilo rekordních téměř dva tisíce bruslařů a my se těšíme, že letos jich bude s námi po Ostravě bruslit ještě více!“