Opavský Majáles 2013 obohatila Asociace studentů a přátel Slezské univerzity o premiéru nového klubového dne

pondělí 29. dubna 2013 9:45

2013-04-29 majalesAsociace studentů a přátel Slezské univerzity (ASPSU) své příznivce z řad členů akademické obce, ale i těch, kdo její aktivity sledují mimo ni, opět nezklame. Jako každoročně přichází s oslavou jarních studentských svátků. Majáles bude na mnoha místech ve městě vidět a slyšet, což je v roce, kdy si ASPSU připomene dvacetiletí existence, zvlášť dobře.

Prakticky v předvečer Majáles předznamená výročí ještě jedné významné události z dosud poměrně nedlouhých dějin Slezské univerzity. Vždyť v létě 1993, tedy před 20 lety, se na fakultách v Opavě i v Karviné konaly první promoce absolventů bakalářského studia.

Májové dny od 6. do 10. května budou ale patřit především kvalitní zábavě, do níž studenty netřeba nutit zvláště tehdy, když si ji připravili sami. Začnou filmovým odpolednem a nocí „Hvězdné války“, což potěší především vyznavače sci-fi snímků. Na své si však přijdou i ti, které baví si jen tak hrát. O jejich vyžití se vedle paralelně probíhající filmové produkce postará Klub deskových her.

V následujících dnech projde Opavou majálesový průvod a Městské sady ožijí Open-Air hudebním festivalem. Úplnou novinkou je klubový den, pořadatelé však nezapomněli ani na sportovní vyžití, když pro studenty připravili turnaje ve squashi a v badmintonu. Mezi dvě divadelní představení je zasazena prezentace almanachu literární tvorby studentů, absolventů a pedagogů Slezské univerzity Artemisia, kluby Depo, Jam a Music Club 13 určitě zaplní posluchači produkcí řady kapel v záběru od punku a metalu až ke klidnějším žánrům. O závěr programu se pak postará posezení u ohně v areálu kolejí Vávrovická.

Úplný program v pořadí už 19. ročníku Majálesu najdete zde.