Studenti představí své filmy na květnovém Minifestivalu

pátek 10. května 2013 10:44 Autor: Martin Kůs

Minifestival (studentských filmů), 14. května 2013, 18 hodin, posluchárna H3, areál Hradecká ulice, Opava

OPAVA - Minifestival (studentských filmů), který se uskuteční v úterý 14. května od 18 hodin v posluchárně H3 areálu v Hradecké ulici, se opět stane přehlídkou tvorby posluchačů audiovizuálně a umělecky zaměřených oborů studovaných na Filozoficko-přírodovědecké fakultě Slezské univerzity v Opavě.
Promítat se budou především dokumenty a krátkometrážní snímky. Diváci tak dostanou možnost zhlédnout materiály vzniklé v rámci spolupráce s občanským sdružením PANT Dějiny na vlastní kůži, virální video Auto srazilo studenta, které vzbudilo velký zájem médií, či sondu do lidského svědomí, dokument o rozhodnutích, o jejichž následcích nepřemýšlíme, nazvaný Děti osudu. Svoji premiéru bude mít nejnovější dokument Sportu zdar mapující vliv a pronikání prvků konzumní společnosti do sportu, ve kterém kromě řady sportovců a dalších osobností vystupuje i televizní komentátor Robert Záruba. Kromě „vážných“ témat představí Minifestival i videoklipy a další drobná díla z dílny opavských studentů.

Nadcházející Minifestival je druhým pokračováním tradice, kterou posluchači oboru Audiovizuální tvorba založili loni v prosinci, kdy představili své práce z roku 2012, zejména pak kolekci výukových dokumentů cyklu Sami proti zlu.
2013 05 festival AVT