Posluchači Univerzity třetího věku v Karviné převezmou 26. června osvědčení

úterý 18. června 2013 8:19

2013-06-18 UTVKI-sustekCo: Slavnostní předávání osvědčení absolventům Univerzity třetího věku a jejich setkání s děkanem doc. Ing. Pavlem Tulejou, Ph.D.
Kdy: 26. června ve 14 hodin
Kde:
Velký sál Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné, Univerzitní náměstí 1934/3

Základním tříletým cyklem přednášek, případně na něj navazujícím dvouletým cyklem, prošla na OPF stovka seniorů. Účastníci cyklů vyslechli přednášky z ekonomie a účetnictví, ale též z historie, psychologie a dalších disciplín. Převzetí osvědčení z rukou vedoucího představitele OPF děkana doc. Ing. Pavla Tuleji, Ph.D., za úspěšné absolvování dlouhodobého vzdělávání pro ně bude jistě významnou životní událostí, které se zúčastní rovněž jejich blízcí, rodinní příslušníci a přátelé. Někteří budou možná po jejich vzoru v blízké či vzdálenější budoucnosti uvažovat o podobném naplnění části volného času v ekonomicky postproduktivním věku. V kulturní části společného setkání si jeho účastníci vyslechnou vystoupení členů Komorního pěveckého sboru Slezské univerzity v Opavě.

Historie Univerzity třetího věku sahá na OPF do poloviny devadesátých let minulého století a karvinští organizátoři tohoto typu vzdělávání jsou dobře známi tím, že se jim do něj daří aktivně zapojovat rovněž posluchače se zdravotním handicapem.

Foto: Pro seniory v Karviné v minulosti s ohlasem přednášel též první děkan OPF doc. Ing. Emanuel Šustek, CSc.