Tolkienovu inspiraci a fikci Hobita se pokusí nastínit Petr Waleczko

pátek 22. listopadu 2013 8:50 Autor: Martin Kůs

Co: Hobit aneb cesta tam a zase zpátky; středověké kořeny inspirace děl J. R. R. Tolkiena
Anotace: přednáška pobočky Sdružení historiků ČR - Historického klubu 1872 v Opavě
Kde: budova Filozoficko-přírodovědecké fakulty, Opava, Masarykova ul., posluchárna M8
Kde: úterý 26. listopadu 2013 v 18 hodin

Přednáška na tak trochu netradiční "vysokoškolské" téma, kterou pro veřejnost připravil opavský Historický klub působící na Ústavu historických věd Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. Všem zájemcům nejen z řad příznivců fantasy literatury a středověké mytologie se student oboru Historie a současně tajemník klubu Petr Waleczko pokusí v přednášce nazvané "Hobit aneb cesta tam a zase zpátky; středověké kořeny inspirace děl J. R. R. Tolkiena" přiblížit germánské a keltské mýty, na kterých oxfordský filolog postavil své fiktivní universum, a nastínit některé středověké literární motivy a prvky hmotné kultury, jimiž se ve svých dílech pravděpodobně inspiroval.

2013 11 hobit