Pracovníci Fondu pojištění vkladů seniorům poradí, jak se zorientovat ve finančních produktech a zárukách

úterý 3. prosince 2013 13:34

Co: Seminář Fondu pojištění vkladů pro seniory
Anotace: Setkání, jehož smyslem je poskytnout aktivním z řad dříve narozených užitečné informace o poradenství v záležitosti správy peněz
Kde: univerzitní aula, Opava, Na Rybníčku 1
Kdy: 10. prosince 2013 v 16 hodin

Jste seniory s aktivním přístupem ke všemu, co každodenní život přináší, a rádi byste se lépe vyznali v produktech finančních institucí? Připadá vám individuální schůzka s finančním poradcem nesrozumitelná? Chcete vědět, jak vybrat nejvhodnější produkt a vyhnout se problémům? Pak právě pro vás je připraven dvouhodinový seminář, který poskytne návod, jak správně v seniorském věku postupovat při zhodnocení životních úspor.

Pojmenuje rozdíly mezi spořícími, investičními, pojistnými a penzijními produkty, objasní systém pojištění vkladů, když upozorní, na jaké produkty se vztahuje a na jaké ne. Nabídne pravidla pro výběr vhodného finančního produktu, podá servis o tom, kde hledat informace, pomoc a radu, a v neposlední řadě ukáže, jakým finančním produktům se je třeba raději včas vyhnout a proč.

Odborné podklady k potřebné kampani pro seniory, do níž opavský seminář spadá, připravili znalci z Vysoké školy finanční a správní, o.p.s., o realizaci edukačního semináře už vedle organizátorů Univerzity třetího věku na Slezské univerzitě v Opavě projevili zájem též jejich kolegové ze Západočeské univerzity v Plzni, Univerzity Palackého v Olomouci a Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Pozvánka zde.