Mezinárodní konference anglických a amerických studií Silesian Studies in English – SILSE 2015

pátek 4. září 2015 10:55 Autor: Martin Kůs

anglictinari-1

OPAVA - Ve dnech 14.- 15. září 2015 proběhne v areálu na Hradecké ulici 4. ročník mezinárodní konference anglických a amerických studií Silesian Studies in English – SILSE 2015.
Konferenci každé tři roky pořádá Oddělení anglistiky a amerikanistiky Ústavu cizích jazyků SLU. V sekcích Lingvistika a Literatura a kulturní studia vystoupí 37 přednášejících ze čtyř zemí (Německo, Polsko, Slovensko, ČR). Plenární přednášku s názvem The Dual Role of Shell Nouns in Information Packaging přednese v první den konference Prof. PhDr. Jarmila Tárnyiková, CSc. z Univerzity Palackého v Olomouci.  Přednášející budou mít možnost publikovat svůj článek v konferenčním sborníku, který vyjde v příštím roce. Sborníky z předchozích ročníků, z nichž poslední je k nahlédnutí na webu ÚCJ, jsou zařazeny v databázi Web of Science.

Program lingvistické části Silesian Studies in English – SILSE 2015

Program literární části Silesian Studies in English – SILSE 2015