Úspěšně řešené projekty Institucionálního rozvojového plánu přinesly vloni hodnoty za více než 16 milionů korun

pátek 25. ledna 2013 10:27

2013-01-25 IRPZávěrečným hodnocením prošly 24. ledna projekty Institucionálního rozvojového plánu (IRP) Slezské univerzity (SU) na rok 2012 a centralizované rozvojové projekty řešené ve stejném období. Setkání s jejich řešiteli svolané rektorátním oddělením pro rozvoj řídil prorektor doc. RNDr. František Koliba, CSc.

Prezentaci jednotlivých projektů provázelo posouzení jejich úspěšnosti a celkového přínosu rozvoji naší instituce, když se hlavní řešitelé, případně ti, kdo jimi byli prezentací projektů pověřeni, zaměřili jak na obsahovou, tak ekonomickou bilanci stanovených cílůb (na snímku prezentuje jeden z centralizovaných rozvojových projektů prof. PhDr. Vladimír Birgus, vedoucí Institutu tvůrčí fotografie).

Po jednání mohlo být konstatováno, že řešitelé se všech zadání zhostili úspěšně a významně se zasloužili o posun v těch oblastech činnosti Slezské univerzity, na něž se projekty zaměřily a do nichž byly vloženy nemalé finanční prostředky. Celkový objem poskytnutých finančních prostředků na řešení projektů IRP dosáhl hodnoty 16,147 mil. Kč, na centralizované rozvojové projekty 2,150 mil. Kč a na jeden samostatný centralizovaný projekt 275 tis. Kč.

Přehled všech hodnocených projektů a jejich hlavních řešitelů:

Gastronomické a nápojové centrum SU
Mgr. Alexandr Burda, Ústav lázeňství, gastronomie a turismu Filozoficko-přírodovědecké fakulty (FPF)

Podpora rozvoje konzultačních středisek Fakulty veřejných politik (FVP)
Mgr. Marta Kolaříková, Ph.D., proděkanka FVP

Rozvoj Ústavu středoevropských studií FVP
PhDr. Dušan Janák, Ph.D., odborný pracovník Ústavu středoevropských studií

Mezinárodní studijní program Veřejná politika a veřejná správa ve střední Evropě
Doc. PhDr. Dušan Janák, Ph.D., děkan FVP

Podpora dalšího rozvoje výuky oborů Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo a Audiovizuální tvorba
Doc. PhDr. Eva Höflerová, Ph.D., vedoucí Ústavu bohemistiky a knihovnictví FPF

Rozvoj informačních a komunikačních technologií

Mobility studentů na SU
Prof. RNDr. Miroslav Engliš, DrSc., prorektor SU

Spolupráce s praxí
Ing. Jaroslav Kania, kvestor SU

Podpora vybraných forem vzdělávání v rámci Univerzity třetího věku
PhDr. Radmila Dluhošová, prorektorka SU

Vzdělávání a rozvoj talentované mládeže v regionu
Prof. RNDr. Miroslav Engliš, DrSc., prorektor SU

Rozvoj poradenských služeb na SU
PhDr. Radmila Dluhošová, prorektorka SU

Propagace a marketing - oblast elektronických novin a www prezentací
Ing. Jaroslav Kania, kvestor SU

Centralizované rozvojové projekty

Pilotní projekt hodnocení výsledků tvůrčí umělecké činnosti ke stanovení ukazatelů kvality pro účastníky centralizovaného rozvojového projektu na rok 2012
Prof. PhDr. Vladimír Birgus, vedoucí Institutu tvůrčí fotografie FPF

MagNet-síť vysokých škol provozujících ekonomický informační systém Magion
Ing. Josef Jurák, pracovník Centra informačních technologií SU

Využití systému IS/STAG a Moodle pro řízení elektronické formy vzdělávání
Mgr. Jan Nosek, vedoucí Centra informačních technologií SU

Distribuovaná infrastruktura pro tvorbu a publikaci multimediálních vzdělávacích objektů na bázi technologie vícedruhových médií adaptovaných pro studenty se speciálními potřebami

Centralizovaný rozvojový projekt samostatný

Letní muzeologická škola
Doc. PhDr. Jiří Knapík, Ph.D., vedoucí Ústavu historických věd SU

K přínosu některých z projektů se ještě vrátíme samostatnými informacemi.