Projekt vzdělávání volených zástupců čeká pilotní ověření v praxi

pondělí 4. března 2013 9:32 Autor: Administrator

2013-0304 opf projektProjekt Modulový systém dalšího vzdělávání volených zástupců územních samosprávných celků, který na katedře práva Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné odstartoval v roce 2011, čeká letos tzv. pilotní ověření v praxi.

„K tomuto účelu byla z finančních prostředků projektu vybavena učební místnost na Třídě Osvobození 25, která je ve správě fakulty. Setkání se členy zastupitelstva a případnými zájemci přispějí nepochybně k získání znalostí a dovedností a též další odbornosti pro rozhodování o právech a právem chráněných zájmech občanů,“ vysvětlila JUDr. Marie Sciskalová, Ph.D., hlavní řešitelka projektu a vedoucí katedry práva. Úspěšní účastníci pilotního ověření získají jak studijní opory v nově vytvořených vzdělávacích modulech, tak i certifikát o absolvování, absolventi vybraných modulů získají osvědčení o absolvování pilotního vzdělávacího programu.

Cílem projektu je poskytnout v rámci celoživotního vzdělávání členům zastupitelstva i širší veřejnosti informace a znalosti k řízení obce. V tomto ohledu skupina odborníků Obchodně podnikatelské fakulty vypracovala pro členy zastupitelstev a další zájemce studijní pomůcky věnované mj. veřejné správě, obecní normotvorbě, základům ekonomie, základům hospodářské politiky, marketingu obcí, úvěrům, půjčkám, pojistnému trhu a dalším.

Od roku 2011 bylo členy týmu projektu vytvořeno již 38 z celkových 45 studijních pomůcek pro jednotlivé kurzy. Po vytvoření všech opor dojde k jejich „překlopení“ do e-learningové podoby. Tím vznikne možnost se prostřednictvím PC k tématům vrátit. Bližší informace k realizaci projektu lze nalézt také na webových stránkách katedry práva kp.rs.opf.slu.cz. Projekt je spolufinancován ze státního rozpočtu ČR a Evropského sociálního fondu.