V rámci projektu školili jeho řešitelé z karvinské Obchodně podnikatelské fakulty zastupitele obce Dolní Lutyně

středa 17. dubna 2013 8:05 Autor: Administrator

2013-0416 modulyProjekt Modulový systém dalšího vzdělávání volených zástupců územních samosprávných celků (ÚSC) má za sebou školení pro členy zastupitelstva Dolní Lutyně, které proběhlo ve dnech 1. a 4. března. Konkrétním tématem bylo "Postavení členů zastupitelstva obce – práva a povinnosti“ (Modul - pravomocí volených zástupců ÚSC. Stalo se tak v souvislosti s „ Pilotním ověřováním“ dalšího vzdělávání volených zástupců územních samosprávných celků.

„Výklad byl zaměřen na problematiku vzniku, zániku mandátu členů zastupitelstva, jejich práv a povinností při výkonu funkce včetně institutu střetu zájmů. Zmíněna byla i ingerence zákoníku práce do postavení člena zastupitelstva jako veřejného funkcionáře,“ řekla JUDr. Marie Sciskalová, Ph.D., hlavní řešitelka projektu. Současně byla rozborována činnost členů zastupitelstva obcí ve volených a ustanovovaných orgánech obce a jejich vztah k organizačním složkám obce.

V následné diskusi přítomní členové zastupitelstva směřovali své dotazy zejména do oblasti vztahu samostatné a přenesené působnosti a jejich vztahu k obecnímu úřadu.

OPVK moduly