Jsme otevřeni názorům a námětům studentů, říká vedoucí karvinské katedry informatiky

čtvrtek 5. září 2013 8:42 Autor: Martin Kůs

2013 08 KarvinaKARVINÁ - Pojďme spolu dělat školu. Pod tímto mottem se rozhodla Katedra informatiky Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné Slezské univerzity v Opavě deklarovat v nadcházejícím akademickém roce svoji ochotu naslouchat názorům svých posluchačů.

„Naše katedra je zcela otevřena názorům a námětům studentů, vyslyšíme jejich připomínky ke koncepci výuky, k návaznostem předmětů a jejich náplně. To se týká všech předmětů, nejen těch, které garantuje naše katedra,“ vysvětluje Ing. Dominik Vymětal, DrSc., vedoucí katedry. Cíl je jednoznačný. Katedra se dlouhodobě snaží hledat ideální cestu k profilaci přednášených oborů a zajímají ji také názory těch, k nimž výuka směřuje, tedy studentů. „Naším cílem je, aby se také posluchači mohli podílet na tom, s jakými znalostmi jednou fakultu opustí. Vítáme náměty jak při osobním jednání na seminářích, tak cestou mailů nebo příspěvků na facebooku katedry,“ vysvětluje doktor Vymětal a s úsměvem na rtech dodává: „Jediné, co neuvítáme, by byly požadavky na snížení náročnosti studia!“

Katedra informatiky v současné době nabízí studijní program Systémové inženýrství a informatika a v jeho rámci především obor Manažerská informatika připravující v bakalářské i navazující magisterské úrovni absolventy-manažery, kteří mají všechny předpoklady koncipovat a řídit malé a střední firmy a organizace. Navíc získají další znalosti v oblasti mikro/makroekonomie, marketingu, managementu a účetnictví, ale profesně se dotkne také oblasti sociálních věd, obchodního práva, fungování veřejné správy, neziskových organizací a daňové politiky. Právě tento obor pro novou šestiletou akreditaci inovovala a doplnila o nové vhodné volitelné předměty. Tím se Karvinští snaží o co nejlepší výchozí pozici svých absolventů na trhu práce pro hledání pracovních příležitostí.

O oboru Manažerská informatika píšeme více zde.