Současní i bývalí studenti Institutu tvůrčí fotografie získali v soutěži Czech Press Photo 2014 řadu ocenění

pátek 17. října 2014 6:00

Repro: archiv SUPRAHA - Ve 20. ročníku soutěže Czech Press Photo získala ocenění řada současných i dřívějších studentů Institutu tvůrčí fotografie (ITF) Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity. Soutěž 3360 snímky obeslalo 267 fotografů. Nejlepší fotografie budou od 21. listopadu do konce ledna 2015 vystaveny v prostorách Staroměstské radnice v Praze.

Ceny pro studenty a absolventy ITF:

Roman Vondrouš, laureát Ceny rektora Slezské univerzity v Opavě za rok 2013
I. cena v kategorii Sport za soubor „Zimní olympijské hry v Soči“
III. cena v kategorii „Sport“ za cyklus „Konec nadějí“
Nikon Sport Award za snímek z cyklu „Konec nadějí“

Filip Jandourek
I. cena v kategorii Portrét za soubor „Mnoho tváří ukrajinské revoluce“

Filip Jandourek a Lenka Grabicová
Čestné uznání v kategorii Portrét za soubor „Věčný návrat volyňských Čechů“

Matěj Stránský
I. cena v kategorii Příroda a životní prostředí za soubor „Veterina“
II. cena v kategorii Lidé, o nichž se mluví za snímek „Budoucí premiér Bohuslav Sobotka vítězí v parlamentních volbách“

Andrea Malinová
Canon Junior Award za cyklus „My“

Hlavní cenu „Fotografie roku“ a I. cenu v kategorii Aktualita obdržel Filip Singer, který na ITF studoval dva roky, ale studium nedokončil.

Výsledky letošního jubilejního ročníku prestižní soutěže Czech Press Photo byly vyhlášeny 13. října.