Muž žil léta s tajemnou freskou, klid mu narušili filmaři

čtvrtek 21. dubna 2016 21:18 Autor: Zuzana Urbánková

OPAVA - Dokudrama „Tajemná freska“ o unikátním nálezu historické fresky v Opavě natočili studenti a pedagogové Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě.
Tento patnácti minutový barevný snímek byl nominován v rámci letošního slavnostního udělování cen „Oskarů Nedbalů“ v kategorii Tajemné fresky na první cenu. Na vzniku filmu, který je inspirován italským neorealismem, upířími ságami a kreativní tvorbou Ládi Hrušky, se podíleli studenti univerzity Jiří Grygarčík, Robin Húska, Vít Kanyza, Jiří Grossmann a pedagogové Jaromír Vašek, Zuzana Urbánková, Tomáš Skalík a Jiří Siostrzonek. Dobrou zprávou pro kulturní obec je skutečnost, že film byl zároveň přijat na letošní festival „Opavský páv“, kde bude promítnut v informativní sekci.

Bližší informace o udělování výročních cen v Kongresovém sále Na Rybníčku v pátek 22. dubna od 19.30 hodin naleznete na stránkách pátečního Opavského a hlučínského Deníku.