Matematický ústav v Opavě se stal podruhé za sebou Fakultou roku

úterý 15. ledna 2013 14:21

2013-01-15 MU fakultarokuHlasování v anketě FakultaRoku.cz, projektu České studentské unie, které proběhlo v období od 6. listopadu 2012 do 14. ledna 2013, rozhodlo o tom, že Matematický ústav v Opavě obhájil v kategorii veřejných vysokých škol v oborech matematika a fyzika prvenství získané už v akademickém roce 2011-2012. Stal se tedy podruhé v řadě Fakultou roku. Jako Fakulta akademického roku 2012-2013 se může a také bude prezentovat jak na obou nadcházejících dnech otevřených dveří (16. ledna a 5. února), tak na veletrhu Gaudeamus 2013 v Praze ve dnech 29. a 30. ledna.

Popularita soutěže, v níž účastníci hodnotí nejen zajímavost předmětů a zajímavost výkladu podaného pedagogy, ale také přípravu posluchačů na praxi, jejich možnosti realizovat vlastní nápady a projekty a kolegialitu vztahů mezi studenty, dále roste. Podle sdělení koordinátorky projektu Zuzany Věšínové z České studentské unie se hlasování zúčastnilo více než 20 tisíc studentů, kteří možnost vyjádřit se ocenili a podali nové podněty k vylepšení ankety v příštím akademickém roce. „Pozitivní ohlas nás těší a jsme rádi, že započatá tradice bude za zájmu těch, jež oslovila, pokračovat,“ uvedla Z. Věšínová.

Možnost v anketě vyjádřit svůj názor byla uzavřena 14. ledna v 11.11 hodin. „Samozřejmě máme radost a oceňujeme rychlost, s jakou jsme se o výsledcích dozvěděli. Elektronická zpráva o úspěchu Matematického ústavu k nám dorazila ještě v den uzávěrky soutěže, přesně v 11 hodin 30 minut a 24 vteřin,“ vyjádřila se na adresu České studentské unie, která je v naší zemi největší studentskou sítí a zastřešuje desítky studentských organizací a unií z vysokých škol různého zaměření, Jiřina Böhmová, pracovnice sekretariátu Matematického ústavu. „Jak tento výsledek naši studenti a pedagogové přijímají? Považují ho za nejlepší motivaci pro další intenzivní práci v předvečer 15. výročí vzniku Matematického ústavu jako samostatné součásti Slezské univerzity, které si začneme připomínat právě za rok,“ dodala J. Böhmová.