Akademický senát FPF zatím zná jen svoji komoru akademických pracovníků

čtvrtek 21. února 2013 8:03 Autor: Martin Kůs

2013 02 fpf velkaOPAVA – Ve dnech 19. a 20. února se uskutečnilo první kolo voleb do Akademického senátu Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě Slezské univerzity v Opavě.

„Do komory akademických pracovníků byli zvoleni v abecedním pořadí PhDr. Libuše Foberová, Ph.D., RNDr. Jiří Kovář, Ph.D., Mgr. Jiří Siostrzonek, Ph.D., Prof. Mgr. Jindřich Štreit, Mgr. Martin Urbanec, Ph.D., a PhDr. Petr Vojtal, do studentské komory nebyl zvolen nikdo, neboť se k volbám nedostavil dostatečný počet volitelů,“ komentoval výsledky prvního kola Mgr. David Váhala, předseda volební komise. Dodal, že z tohoto důvodu vyhlašuje volební komise II. kolo voleb do této komory, které se uskuteční ve dnech 26. a 27. února.

Ze zvolených kandidátů obdržel od voličů největší počet hlasů dr. Siostrzonek (Institut tvůrčí fotografie, ITF), za ním pak podle počtu obdržených hlasů následovali prof. Štreit (ITF) a dr. Vojtal (Ústav historických věd), dr. Foberová (Ústav bohemistiky a knihovnictví), dr. Kovář a dr. Urbanec (oba Ústav fyziky). „Chtěl bych poděkovat akademickým pracovníkům za hojnou účast při této volbě,“ řekl ještě David Váhala. Zatímco studentů k volbám nepřišla ani jedna desetina z oprávněných voličů, účast akademiků byla opravdu četná, když z některých ústavů dorazili všichni, z jiných naprostá většina.

Druhé kolo volby pro studentskou komoru se opět uskuteční v obou budovách, a to 26. února v době od 10 do 14 hodin v místnosti č. 220 budovy na Masarykově třídě 37 a 27. února v čase od 8 do 12 hodin v místnosti č. 219 budovy na Bezručově náměstí 13.