Organizátorka vzdělávání seniorů na karvinské fakultě Eva Sikorová byla podruhé nominována na cenu Mosty

úterý 5. března 2013 8:37

2013-03-05 sikorovaZaslouženému uznání od Národní rady osob se zdravotním postižením ČR se těší dlouholetá angažovanost organizátorky vzdělávání seniorů na Obchodně podnikatelské fakultě (OPF) v Karviné doc. Ing. Evy Sikorové, CSc. Za aktivní pomoc handicapovaným osobám byla jako garant Univerzity třetího věku na OPF opět nominována na výroční cenu Mosty.

Ke slavnostnímu udělování cen Národní rady osob se zdravotním postižením ČR za rok 2012, jejichž smyslem je ocenění aktu, projektů či osobností, jež významným způsobem zlepšují postavení osob se zdravotním postižením v naší zemi, dojde 21. března v 15 hodin v Domě kultury ve Žďáru nad Sázavou. Letos se tak stane v pořadí již podesáté. Záštitu nad jubilejním ročníkem převzal hejtman Kraje Vysočina MUDr. Jiří Běhounek, přičemž patronkou ocenění je donedávna první dáma České republiky Ing. Livia Klausová, CSc., která se setká se zástupci nominovaných ještě před oficiálním zahájením slavnostního programu.

Letos byla doc. E. Sikorová, jak jí oficiálním dopisem z 21. února sdělil předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václav Krása, zařazena do IV. kategorie laureátů, v níž budou nominovaní oceněni zvláštní cenou (I. kategorie je vyhrazena institucím veřejné správy, II. nestátním subjektům, III. osobnostem hnutí osob se zdravotním postižením). Sama ocenění pokládá za významný úspěch, který chce maximálně využít pro zviditelnění OPF, ale i celé Slezské univerzity v Opavě. „Považuji si za čest, že nominace byla udělena jak za pomoc zdravotně postiženým, tak za organizační i obsahovou přípravu a průběh vzdělávání seniorů na fakultě, jehož jsou handicapovaní už léta aktivními účastníky,“ uvedla v reakci na pozvání ke slavnostnímu předávání cen.

„Při této příležitosti chci samozřejmě veřejně poděkovat představitelům univerzity i fakulty a dále všem těm, kdo se na karvinské fakultě na Univerzitě třetího věku tvůrčím způsobem podílejí,“ připomíná doc. E. Sikorová a zdůrazňuje, že ocenění za uvedenou činnost za rok, který byl vyhlášen Evropským rokem aktivního stárnutí a mezigenerační aktivity, má v jejích očích o to větší prestiž. „Jsem si pochopitelně plně vědoma, že bez týmové práce by ho nebylo možno dosáhnout,“ dodává a vyjadřuje odhodlání v započatých aktivitách pokračovat. „Je to pro mě a všechny další kolegy závazek, ale současně též ta nejlepší motivace do budoucna. Ohlas našeho úsilí po mezigeneračním dialogu považuji i pro sebe za pohlazení na duši a jsem přesvědčena, že v tomto ohledu máme v Karviné na čem stavět,“ uzavírá.