Na Poezii v barvách v Knihovně města Ostravy si zazpívali i diváci

sobota 6. dubna 2013 7:00 Autor: Silvie Březinská

2013-04-05-poezie v barvch

Poeticko-hudební večer Poezie v barvách konaný 29. března v Ostravě byl opravdu barevný. Postaralo se o to několik autorů a jeden dokonce zapojil i publikum. Večer byl obohacen o vystavený obraz Paula Rydera. Setkání zahájila a vystupující uvedla Mgr. Blanka Fišerová ze Slezské univerzity (SU) v Opavě.

Nejprve publikum vyslechlo Ivanu Kašpárkovou. Své verše studentka oboru Česká literatura na Ústavu bohemistiky a knihovnictví (ÚBK) Filozoficko-přírodovědecké fakulty SU poprvé propojila s hrou na flétnu, konkrétně s Alicí Krejčí. „Je to nová a moc hezká zkušenost. Líbila se mi atmosféra ostravského večera, která byla velmi příjemná a povznášející. Jsem ráda, že spolupráce s Alicí Krejčí dopadla dobře, protože jsme netušily, jaké to bude. Jsem opravdu příjemně překvapena“, netajila svou spokojenost s prezentovaným programem a se spojením poezie s hudbou I. Kašpárková.

Jako další vystoupila Beata Bocek a ukázala své mnohostranné hudební nadání. Pobavila diváky nejen zpěvem, ale i hrou na pět nástrojů. Při tomto vystoupení se atmosféra v sále uvolnila a všimla si toho i Sylvie Krupanská, která při četbě veršů řekla kolegovi: „Vidíš to, jak se všichni smějí.“ Její přednes doprovázel Patrik Kee, jenž večer zakončil svým zpěvem, do kterého zapojil i diváky.

„Už jsem tady potřetí a vždy je to pecka. Líbí se mi spojení lidí s poezií, hudbou, také s výtvarnem. Sejdou se zde fajn lidi, jsme poté bezstarostní, padá z nás stud, že jsme ochotni i zpívat,“ zhodnotila už tradičně pedagožkou Mgr. B. Fišerovou z oddělení Kulturní dramaturgie ÚBK uváděný večer jedna z jeho věrných návštěvnic Lucie Mrhálková.

Nepravidelné autorské večery poezie a hudby nazvané Poezie v barvách pořádá od prosince loňského roku občanské sdružení Upstairs a oficiální partner tohoto projektu, Knihovna města Ostravy. Konají se v prostorách jejího hudebního oddělení.