Karvinští senioři se na Obchodně podnikatelské fakultě loučili s jednoročním, dvouletým i tříletým studiem

čtvrtek 27. června 2013 8:05

2013-06-27 UTV karvinaJinak už většinou předprázdninově ztichlé prostory hlavní budovy Obchodně podnikatelské fakulty (OPF) na Univerzitním nám. v Karviné oživil 26. června čilý ruch, o nějž se postarali účastníci slavnostního předávání osvědčení absolventům Univerzity třetího věku. Velký sál OPF se stal dějištěm oficiálního rozloučení seniorů s akademickým rokem 2012-2013.

Po přivítání prorektora Slezské univerzity v Opavě pro rozvoj doc. RNDr. Františka Koliby, CSc., čelních představitelů fakulty, vedoucích jejích některých odborných pracovišť a hostů, mezi nimiž byli též zástupce samosprávy města Karviné a místopředseda Rady seniorů ČR Ing. Oldřich Pospíšil, uvedl proděkan OPF pro studijní a sociální záležitosti Mgr. Tomáš Gongol, Ph.D., vystoupení děkana doc. Ing. Pavla Tuleji, Ph.D.

„Jedinou cestou k vědění je činnost,“ citoval děkan ve svém oslovení přítomných posluchačů tří přednáškových cyklů a jejich rodinných příslušníků, přátel a známých myšlenku, s níž je spojován G. B. Shaw, a ocenil vytrvalost a zájem těch, kdo si bez vzdělávání nedovedou roky aktivního naplňování seniorského věku představit a spojili je s karvinskou součástí Slezské univerzity. Tři vzdělávací cykly přednášek v délce dvou, čtyř a šesti semestrů absolvovalo na OPF 99 seniorů, přičemž do cíle nejkratšího ročního běhu jich dorazilo 18, dvouletý cyklus zvládlo 44 frekventantů a tři roky studia úspěšně završilo 37 posluchačů. Z rukou děkana doc. Tuleji všichni převzali závěrečná osvědčení a mnozí z nich si bez velkých slov slíbili, že se za tři měsíce při nových podzimních vzdělávacích programech znovu sejdou.

„Středeční školu na této posvátné půdě, kam nás přivedla doc. Ing. Eva Sikorová, CSc., ze zdejší katedry účetnictví, si ujít nenecháme,“ zaznělo ve veřejném poděkování posluchačů všem, kdo se jim po celou dobu kurzů věnovali a předávali jim své nejlepší znalosti, ale i zkušenosti z odpovědné práce vysokoškolských pedagogů. Na tato slova navázalo ujištění, že senioři chtějí svou přízeň fakultě i nadále zachovat.

O působivý kulturní program závěrečného setkání seniorů s akademickými pracovníky OPF v letním semestru se postarali členové Komorního pěveckého sboru Slezské univerzity.

Fotoreportáž z události najdete na facebooku Slezské univerzity v Opavě.