Prešovská univerzita nabízí studentům účast na Mezinárodní letní škole rusínského jazyka a kultury

pátek 24. dubna 2015 12:11 Autor: Martin Kůs

Pozvánka na akci 

PREŠOV, OPAVA – V pořadí již šestý ročník Mezinárodní letní školy rusínského jazyka a kultury. Škola se bude konat 7. – 27. června 2015.

Letní škola je zaměřena na rusínský jazyk, dějiny a etnografii karpatských Rusínů. Vedena bude v anglickém a rusínském jazyku.

„Prešovská univerzita v Prešove je jedinou univerzitou v Slovenskej republike, na ktorej sa realizuje výučba akreditovaného bakalárskeho a magisterského študijného programu rusínsky jazyk a literatúra, gestorom ktorej je Ústav rusínskeho jazyka a kultúry. Vďaka jeho tritýždennému vzdelávaciemu projektu Studium Carpato-Ruthenorum – Medzinárodná letná škola rusínského jazyka a kultúry Prešovská univerzita je zároveň jedinou univerzitou na svete, ktorá zareagovala na záujem domácich a zahraničných záujemcov o takúto formu výučby rusínskeho jazyka a v súčasnosti pripravuje šiesty ročník tohto medzinárodného projektu,“ vzkazují zájemcům pořdatelé.
Cílem projektu je osvojení si, případně prohlobení komunikačních dovedností a kompetencí v rusínském jazyku a rozšíření poznatků o historii, kultuře, literatuře a etnografii této zajímavé části Evropy, která byla před desetiletími součástí společného státu. Vedle jazykové průpravy se tak frekventanti setkají s tradicemi, lidovými písněmi, hudbou a zvyky obyvatel zvaných karpatští Rusíni.
 

Veškeré informace a přihlášky najdou zájemci na webu Prešovské univerzity v Prešove
Sdílet
TOPlist Slezská univerzita v Opavě » www.slu.cz « Copyright © 2012-2015