Výzva pro studenty: navrhněte Opavu v roce 2020

úterý 1. října 2013 14:27 Autor: Martin Kůs

2013 10 OpavaOPAVA – Až do konce ledna 2014 se mohou zapojit studenti Slezské univerzity v Opavě do soutěže vyhlášené Statutárním městem Opava. Jejím principem je návrh města Opavy z hlediska různých směrů jeho rozvoje, tzn., jak může vypadat ekonomika města, doprava, životní prostředí, jak se má město starat o své občany, nebo jak může být zacílena správa města.

„Zajímá nás, jak vnímají mladí naše město a jakou mají představu o Opavě v roce 2020 z hlediska pěti základních rozvojových oblastí, tedy ekonomiky, dopravy, životního prostředí, lidí a správy města. Očekáváme, že účastníci ideové soutěže „Jaké bude naše město v roce 2020“ výtvarně zachytí budoucí tvář města z různých pohledů možného rozvoje, tedy vznikne soubor postřehů, nápadů a představ o tom, jaká bude Opava v roce 2020,“ říká k soutěži Ing. Martina Heisigová, vedoucí odboru rozvoje města a strategického plánování, a dodává, že soutěžní díla budou vystavena a mohou být inspirací pro pracovní skupiny jednotlivých oblastí rozvoje města podílející se na vytváření vize a strategie města Opavy na období 2014 až 2020.

Bližší specifikace dílčích oblastí rozvoje města jsou shrnuty formou otázek, které jsou zveřejněny na webu opavského magistrátu http://www.opava-city.cz/scripts/detail.php?id=63380

Soutěž je vyhlášena pro žáky a studenty od prvních tříd základních škol až po vysokoškolské posluchače, kteří žijí nebo studují v Opavě. Předpokládá se, že se bude jednat o skupinové práce. Hodnotit se bude nápad, nová myšlenka nebo technické provedení výtvarného dála, plošné nebo prostorové výtvarné dílo se hodnotí společně. Soutěžní díla posoudí odborná porota. „Autorům nejlepších výtvarných děl budou uděleny věcné ceny, budou rozdána čestná uznání a pamětní listy ve všech soutěžních kategoriích. Slavnostní předávání cen bude spojeno s vernisáží výtvarných děl,“ zdůrazňuje Martina Heisigová s tím, že jako každá správná soutěž, i tato bude mít své vítěze.

Soutěž „Jaké bude naše město v roce 2020“ je vyhlášena Statutárním městem Opava v rámci procesu aktualizace Strategického plánu ekonomického a územního rozvoje Statutárního města Opavy pro období 2007 až 2020, která bude probíhat v tomto a příštím roce.