V soutěži o nejlepší dizertační práci se absolventi doktorského studia na karvinské fakultě neztratili

pondělí 27. května 2013 12:49

2013-0527 disertace-bigV rámci konsorcia Progres 3, který sdružuje 13 univerzit z Moravskoslezského kraje, Žilinského kraje, Slezského a Opolského vojvodství, byla rektorem VŠB-TUO vyhlášená soutěž o nejlepší dizertační práci obhájená v roce 2012. Tyto práce soutěžily ve čtyřech kategoriích, a to Ekonomie a finance, Suroviny, energetika, zdraví a životní prostředí, Informační technologie a Konkurenceschopné strojírenství, materiálový výzkum.

Ze Slezské univerzity v Opavě byly zaslány do soutěže dvě dizertační práce, obhájené v roce 2012 na Obchodně podnikatelské fakultě v Karviné. Konkrétně se jednalo o práce Marka Dohnala s názvem Bankovní rizika jako determinanty čisté úrokové marže v bankovním sektoru České republiky a Zuzany Szkorupové s názvem Efekty přímých zahraničních investic ve střední a východní Evropě.

Práce byly vyhodnoceny ve dvou kolech. První kolo proběhlo 8. ledna 2013. V rámci tohto kola byly vyhodnoceny celkově čtyři nejlepší dizertační práce. Zuzana Szkorupová se umístila ze všech zaslaných prací napříč všemi obory na 4. místě. Práce byla také vyhodnocena jako nejlepší dizertační práce v oboru Ekonomie a finance obhájená v roce 2012. Cena a diplom byly absolventce doktorského studia Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné předány 28. března 2013 na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě v Ostravě na slavnostním zasedání akademické obce, které se konalo při příležitosti oslav Dne učitelů.

AUTOR: Redakce