Ondřej Durczak dnes pohovoří o svých fotografiích zanikajících míst Ostravy

úterý 10. března 2015 12:53 Autor: Martin Kůs

Foto: archiv autora

Autor: Zuzana Urbánková

Opava – Student  Institutu tvůrčí fotografie (ITF) Slezské univerzity v Opavě Ondřej Durczak má dnes - v úterý 10. března 2015 od 17.00 hodin - v refektáři Domě umění přednášku na téma Ostrava v důchodu.

Nadějný fotograf je autorem rozsáhlého cyklu fotografií a knihy Ostrava v důchodu skládající se z černobílých snímků vybraných památek, jež doprovází stručný text o historii daného místa či instituce. „Publikace probírá asi pět desítek různých památek v podobě dolů, kolonií, ulic města, továren, ale i méně známých míst Ostravy, jako bufetů, záchodků, koupališť či bleších trhů. Turisticky vyhledávaná místa zůstávají na okraji zájmu,“ uvedl autor, který na knize pracoval tři roky.

První prezentace celého projektu se konala před několika dny v ostravské Fiducii a měla velký ohlas. Dnešní přednáška v Opavě je doprovodným pořadem výstavy Vůně uhlí stále v nás. Úvodní slovo pronese zástupce vedoucího ITF Jiří Siostrzonek.

Foto: archiv autora